Blogerka Klárka: CO BYCH CHTĚLA ZVLÁDNOUT V ROCE 2020

středa 8. ledna 2020

CO BYCH CHTĚLA ZVLÁDNOUT V ROCE 2020


Ahojte! ☺

Tento článek jsem vydávala i na začátku roku 2019. A rozhodla jsem se to udělat i letos. Protože když jsem před necelým týdnem publikovala právě zhodnocení svých plánů z loňského roku, hrozně mě to celé ohlédnutí bavilo. Schválně to ale nepojmenovávám předsevzetí. Jsou to spíš takové vyhlídky nebo plány, které mě v tom roce čekají. A obvykle jsou to i přání a myšlenky na to, jak bych chtěla, aby všechno dopadlo. Během loňského roku jsem článek o plánech ani neotevřela. Takže jsem si vlastně ani moc nepamatovala, co jsem si tam napsala. A po tom roce, když jsem si jej znovu procházela, jsem zjistila, kolik jsem toho vlastně zvládla. Což bylo hrozně fajn. Takže nemám jediný důvod nevydat tento článek i letos! ☺


Sebevzdělávání

Odmaturovat

Prosím, prosím, prosím. Tohle se musí povést. Prostě musí. Nebude to úplně sranda. Ale na druhou stranu, necílím na nějaký výborný průměr, prospěch. Prostě to potřebuju udělat. Což bude mnohem snazší, než kdybych to chtěla udělat na samé jedničky. Nebo dvojky. O to mi úplně nejde. Ale i tak, držte mi palce! ♥


Udělat přijímačky

Tohle je pro mě mnohem větší strašák. Jednak přijímačky moc neokecáte, ale hlavně jste srovnáváni s ostatními. A dostanou se prostě jen ti nejlepší. Což je u škol, na které se hlasím, nějakých 10 %. A to je fakt málo! Takže je vám asi jasné, že mám strach. A to sakra velkej. Nemám totiž žádný záložní plán. Když to nevyjde, zkusím to rok na to... A uvidí se. I tak bych si to přála udělat na poprvé. Takže tady mi taky držte palce. I ty na nohou!


Víc číst 

Po maturitě, po přijímačkách... Prostě si zase vyhlédnout knížky, které si chci přečíst. Žádná maturitní četba, žádný sešity, učebnice a skripta. Jejda, to by bylo boží! ☺


Akce 

Dotáhnout do konce jeden projekt

Zatím to ale nebudu více rozvádět, nechávám to zatím v tajnosti. Každopádně je to jeden charitativní projekt, který uskutečním hned s několika blogery. Tak snad to klapne! 


Jet k moři

U moře jsem nebyla už asi dva nebo tři roky. S přítelem ale ani jednou. Takže bychom to letos chtěli uskutečnit. Zároveň bychom se tím chtěli odměnit. On snad za dokončené bakalářské studium a já snad za maturitu a přijímačky. Ještě ale ani nevím, kam se vydáme. Možná to i necháme na nějaký last minute, takže to vlastně nebudu vědět do poslední chvíle. Hlavně ať je tam teplo, písečná pláž, moře a dobré jídlo! ☺


Nechat si s přítelem udělat fotky

K tomuto už se chystáme taky nějakou dobu. Na to, že je přítelova sestra fotografka, je dost zvláštní, že nemáme ještě žádné profesionální fotky. Takže letos už bych to chtěla konečně změnit!


Jet na lyže

Přítele jsem chtěla na svah vzít už nějakou dobu, ale taky jsme se k tomu nedostali. Já už jsem taky nějaký ten rok nelyžovala, ale milovala jsem to. A chtěla bych to přítele naučit.


Jít s přítelem do divadla

Tento cíl si nechávám z loňska i do tohoto roku. Protože v roce 2019 se nám to nepovedlo, ale stále bych si to přála. Tak třeba to letos vyjde!


Pomoc druhým


Pomáhat útulkům tak, jako předešlé roky

Určitě bych chtěla uspořádat zase nějakou sbírku. Zároveň bych ráda vytvořila opět nějakou aukci na podporu Zatoulaného štěstí. Stejně tak plánuji poslat občas nějaké ty korunky. A vytvářet přáníčka, ze kterých výtěžek putuje taky tam, kde je to třeba. A pak chystám ten projekt. Tak snad se mi to všechno vydaří! ☺Darovat alespoň dvakrát krev

Při poslední návštěvě mě odmítli kvůli nedostatku železa. Takže teď poctivě zobu tabletky. A v únoru to jdu zkusit znovu. A tam už by neměl být problém. No a během roku bych to ráda absolvovala ještě alespoň jednou.


Darovat plazmu

Na odběru plazmy jsem zatím nebyla. Ale určitě to chci zkusit. Protože proč ne?


Zapsat se do Registru dárců kostní dřeně 

No a to, že bych ráda darovala kostní dřeň jsem věděla už déle. Nejprve jsem čekala na plnoletost, pak na první úspěšný odběr krve. No a ke konci roku jsem si to vytyčila jako cíl do roku 2020. Už mám doma přihlášku, teď už ji jen vyplnit, odevzdat a nechat si vzít vzorek. A pak jen čekat, až budou vhodnou dárkyní pro někoho, kdo bude kostní dřeň potřebovat. ☺


Blog 

Dosáhnout 1 000 sledujících na Instagramu

Ohledně nějakých čísel na blogu si letos žádné plány dávat nechci, protože hranici 100 000 zobrazení stejně nepřekročím. Nemám na to statistiky. To by se musel stát zázrak. Ale s Instagramem už jsem blízko. Aktuálně jsem na nějakých 750 sledujících. A na první tisícovku by se fakt hezky koukalo!


Udělat pár super soutěží

Kdyby jich bylo alespoň pět, byla bych šťastná. Tak uvidím, kdy, kolik a o co se bude soutěžit letos! ☺


Navázat další fajn spolupráce

To souvisí s bodem výše. Obvykle pokud mám nějaké spolupráce, snažím se je udělat tak, abyste z nich měli užitek i vy. Tak doufám, že se letos dohodnu zase s nějakými fajn značkami nebo firmami!


Sport

Doladit provaz

A že už jsem blízko! Ale pořád to není ono. Upřímně ani nevím, jestli mě do úplného provazu moje tělo vůbec pustí. Nicméně pro to udělám, co půjde!


Zkoušet most ze stoje

Ten umím. Ale moc často ho nedělám. Letos bych se ale do této pozice chtěla dostávat mnohem víc. A naučit se z něj zvedat zpět do stoje. Ne sebou plácnout na zem nebo se tak nějak zkrouceně zvednout. Prostě se pěkně zase vrátit do vzpřímené polohy.


Zlepšit pružnost kyčlí

Kyčle jsou asi tou nejméně pružnou částí na mém těle. V protahování s nimi mívám největší problém. Takže je rozhodně v plánu to změnit. Ne, že bych na tom už nepracovala. Ale jde to pomalu. Každopádně je to totéž, co s provazem. Udělám pro to maximum! ☺


Naučit se stojku na loktech a na dlaních

I na tomhle už se pracuje. Taky to ještě nějakou dobu potrvá. Ale už se opravdu těším, až je budu umět! Zatím mě i jenom jejich trénink baví! Což je taky důležité.


Zlepšit stoje na hlavě a naučit se nové varianty

Základ už mám. Každopádně mám dny, kdy mi stoje na hlavě moc nejdou. Ale dejme tomu, že je umím. Stále jde ale prodlužovat doba, kdy v nich vydržím, nebo třeba způsob, jakým se do nich dostávám. Plus existují varianty, jak v nich umístit nohy, které se chci naučit! A už jsem docela blízko! Tak uvidím, jak dlouho mi potrvá vypilovat tyto pozice tak, abych si v nich byla 100% jistá. ☺A jaké plány máte do roku 2020 vy?

Blogerka Klárka

8 komentářů:

 1. Skvělé plány, ať se daří s jejich plněním. Už pár let si nedávám předsevzetí, ale sepisuji si také různé plány a cíle, jak na začátku roku, tak i průběžně během roku. K těm letošním už jsem napsala dva články a ještě pár vyjde. A patří sem třeba přečíst 110 knih, uběhnout 20km, provaz, naučit se stojku, číst víc anglických knih a klasiky a jiné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! ☺
   Týjo, to já bych nezvládla. Ani knihy, ani běh. Tak moc držím palce! ♥

   Vymazat
 2. Udelame fotky udelame :) !!!

  OdpovědětVymazat
 3. Heleď na dovču bych taky chtěla, ty jo. Doporučuju Barcelonu, tam je to fakt krásný :). Jinak moc držím palce ohledně tý maturity a přijímaček :)!

  Verča ze Ztracena v Praze | CO ZROVNA ČTU? | KNIHY

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak třeba se zadaří a někam vyrazíš! ☺
   Jinak děkuju za tip. Chtěla jsem do Španělska, no. ☺ Ale tím, že to necháme na last minute, uvidíme, co se naskytne.
   A moc děkuji, Veru! ♥

   Vymazat
 4. Tak vím, že tohle bude znít jako kliše, ale maturita fakt není takový zlo. Taky jsem se bála, kor když jsem se začala učit fakt až o svaťáku. :D Ale nakonec tam prostě člověk opravdu něco řekne, i kdyby na čtyřku. A na známky už se nikdo neptá. :)
  S přijímačkama držím palce! :) Stejně tak s dovolenou.
  Palec nahoru za pomoc útulkům, to máme společný. :) Minulý rok jsem to celkem rozjela a plánuju hodně, hodně přidat. :) Stejný to máme i s těmi stojakmi a provazem. :D K provazu mám hodně blizoučko, stojku na hlavě už jen piluju, ale v tý na dlaních se ne a ne udržet. :D
  Tak hodně štěstí" :)
  Michelle B :)

  OdpovědětVymazat
 5. Haha, taky jsem v maturitním ročníku! A asi před týdnem jsem dostala geniální nápad, že znovu přečtu všechny díly Harryho Pottera, takže teď nežiju ničím jiným. A nějaká maturita nebo přijímačky prostě počkají, až se dám dohromady. :D
  Hodně štěstí, nejen studijního! :)

  https://godblessthegirl.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat