Blogerka Klárka: VELKÁ KOČIČÍ LÁSKA

sobota 1. září 2018

VELKÁ KOČIČÍ LÁSKA


Ahojte! ☺

Už se vám někdy stalo, že jste od rodiny, přítele či nějakého známého dostali knihu, která vás na první pohled vůbec nezaujala? Podle obálky byste si jí v obchodě ani nevšimli? A nakonec vás překvapila a vyloupl se z ní krásný příběh, povedené dílo? Tak přesně tohle se mi stalo u knihy Velká kočičí láska. U knihy s pro mě naprosto nepřitažlivou obálkou jsem se nakonec usmívala od ucha k uchu, křenila se, ale i utírala slzičky...

Název: Velká kočičí láska

Autor: Marty Becker - Gina Spadafori - Carol Kline - Mikkel Becker

Stránky: 267

Nakladatelství: Práh

Rok vydání: 2011
Moje anotace
Už jste někdy slyšeli o kočičce, která se svým pánem chodila každé ráno vítat slunce? Nebo o takové, která navštěvovala hodiny jógy? Která ukládá svoje plyšové myšky jako děti ke spánku? Či o takové, která spadla své nové majitelce doslova a přímo z nebe? Že ne? Jistěže ne, pokud jste ještě nečetli tuto knihu. Mraky veselých, vtipných, ale i smutných a dojemných příběhů v této knize spojuje jedno - 4 tlapky, dlouhý ocásek, roztomilý čumáček, fousky a špičatá ouška. Pokud kočkám nějak zvlášť neholdujete, po přečtení této knihy poznáte, jak úžasná stvoření to jsou. A pokud je milujete, zamilujete si je ještě víc. Díky této knize se i dozvíte, jak řešit nejčastější problémy týkající se právě těchto chlupáčů.


Můj názor
Příběhy jsou opravdu moc povedené. Jak už jsem zmínila, u některých jsem se usmívala, u jiných jsem zase cítila svírání hrudi a slzy na tvářích. Opravdu byly některé tak dojemné.
Líbil se mi ten nápad, kdy příběhy psali různí lidé, vybraní jen podle díla, které do redakce zaslali. Příběhy pak byly každé psané v jiném stylu, což jim dávalo své kouzlo a originalitu.
Tím, že jsou jednotlivé „články“ krátké, neskutečně vám ta kniha uteče. Čtete jeden, druhý, desatý příběh a za chvíli jste na konci knihy.
Téměř neutrálně bych zhodnotila zadní část knihy, kde různí odborníci radí, jak vychovávat kočky, jak se o ně starat, co značí jejich chování či jak porozumět řeči jejich těl. To mi tam ani nějak extra nevadilo, věřím, že to někteří ocení, ale zárověň bych to já sama nepotřebovala. Zajímaly mě převážně příběhy. Kdybych chtěla poznat kočky z jiné stránky, pořídím si knihu na to zaměřenou. Takže sama za sebe bych tam tuto část vůbec nedávala.
Zároveň je tam několik stran o všech autorech. Tu jsem ani nečetla, byla pro mě zbytečná. I když, chápu, možná to pro autory bylo něco jako poděkování. Každopádně pro mě jako pro čtenáře nezáživná část.
A obrovským mínusem je obálka. Ta úplně zhodila krásu celé knihy. Dobře, ta kočka sama o sobě je pěkná, ale dala bych ji právě jen na nějaký poučný sešit v měkké vazbě, který by působil jako „učebnice“. Rozhodně ne na příběhovou knihu. Fotku kočky a srdíčko by vedle sebe zvládlo plácnout osmileté dítě... Chybí tam originalita, kreativita, tvůrčí duch. Takhle je pro mě a určitě pro spoustu dalších lidí kniha na první pohled nezajímavá. Přitom skrývá taková díla! Obrovská škoda, opravdu...


Hodnocení
Uf, tak po tom, co jsem se trošku rozčílila, se zase uklidním a vrhneme se na konečné bodování. Příběhům knihy nemám co vytknout. Pár jich bylo trošku slabších v porovnání s jinými, ale zase jste se mezi těmi silnějšími stihli nadechnout a uklidnit emoce, než se vám opět zastavil dech a přišly emoce nové.
Rady odborníků bych vložila do jiné knihy, sem mi to přišlo zbytečné. Bohatě by stačily ty příběhy. A nepotřebovala bych ani ty popisy autorů.
K obálce jsem se vyjádřila jasně. Sama jsem knihu dostala a neupoutala mě, vůbec. Neměla jsem žádné očekávání a ani se mi moc nechtělo ji číst. Ale dala jsem jí šanci. Nakonec jsem byla překvapená, co všechno skrývala. Ta obálka je velký krok vedle!
Konečné hodnocení tedy je 7/10. Bod strhávám za ty rady a popisy autorů. Dva potom za tu obálku. Strhla bych za ni i víc, ale to bych se pak dostala na číslo, které by shodilo ty příběhy. A to nechci. Protože ty opravdu stojí za přečtení! ☺


Dostala se vám někdy do ruky kniha s nepřitažlivou obálkou, která nakonec skrývala poklad? ☺

Blogerka Klárka

4 komentáře:

 1. Já jsem tea hroznej pokrytec a taky většinou soudím knížky podle obalu. Pokud mě nezaujme obal, málo kdy si knížku přečtu (pokud teda není třeba maturitní :D). Já si myslím, že ty užitečné rady spousta lidí ocení, kteří chovají kočičky a knížku si kupujou přímo kvůli nim :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já taky, no. :D
   A někteří určitě, ale přijde mi to tam takové navíc, sama bych si v případě, že chci rady, koupila knížku, která je na to zaměřená, chápeš. 😊 Každopádně tam byly jen takové základy a ty byly celkem fajn... 😊

   Vymazat