Blogerka Klárka: NÁVOD NA ŠŤASTNÝ ŽIVOT

pondělí 28. března 2016

NÁVOD NA ŠŤASTNÝ ŽIVOT


Ahojte!☺

Dneska zase z maličko jiného soudku. Dneska tu pro vás mám pozitivně naladěný článek. Třeba si po jeho přečtení srovnáte priority a dopomůže vám to k většímu množství veselých dnů plných úsměvů a dobré nálady! Tak jdeme na to! ☺


1. Važte si své rodiny

Tento bod zkrátka musí být v tomto žebříčku na prvním místě. Ten okruh blízkých osob, který s vámi sdílí radost i smutek, byste neměli brát jako samozřejmost. Stává se, že se s rodiči nepohodnete a v tu chvíli máte sto chutí je naházet do pytle a nechat si poslat jiné opatrovníky. Ale nechyběli by vám? Jejich ochota vám pomoct? Jejich starost, když nejste včas doma? Jejich snaha vyhovět vám ve všem, v čem mohou? Ne každý má to štěstí a má takovou rodinu jako vy. Nechtějte je vyměnit, važte si všeho, co pro vás dělají. Uvidíte, že si hned uvědomíte, co všechno máte!2. Najděte si přítele

S kamarádem, který bude vždycky stát při vás, se hned jinak žije. Nemusíte mít padesát lidí kolem sebe, kteří vám odkývou vše, co řeknete jen proto, abyste je měli rádi. Hledání pravého přátelství je běh na dlouhou trať. Opravdu to trvá, než najdete někoho s podobnými názory. Než si v něm vybudujete důvěru. Než se naučíte sdílet s ním svá trápení, ale i svou radost. Není to jednoduché. Ale každý by měl najít člověka, na kterého se může spolehnout. Se kterým bude trávit čas. A se kterým se bude smát, i když mu bude do breku. Když takového člověka najdete, nevzdávejte se ho!


3. Láska

I když si to možná nepřipouštíte, až se jednou opravdu zamilujete, pochopíte, že už nechcete být sami. Že ve dvou je to zkrátka lepší. Nebudete chtít usínat sami, ani se sami probouzet. Láska vám nabídne nové možnosti, emoce a prožitky. Pokud se vám snaží vstoupit do života, nebraňte se jí. Nakonec sami poznáte, že je to jedna z výher, které v životě poznáte!


4. Usmívejte se

Jednoduché, že? Víte, jak moc udělá i malý úsměv, když jdete po ulici? Přistihla jsem se, že to v poslední době dělám dost často. Prostě jdu městem a usmívám se na sympatické lidi. Jen tak. A víte, jak dobrý mám pak pocit, když mi úsměv oplatí? Ne nadarmo se říká, že s úsměvem jde vše líp. Opravdu to tak je. A jaký jiný krok udělat ke šťastnému životu, než že ho naplníte úsměvem?


5. Radujte se z maličkostí

Ať už dostanete kytičku sedmikrásek od přítele nebo čokoládu od babičky, buďte za to rádi. Naučte se ocenit každou drobnost, kterou pro vás někdo udělá. Děkujte mu za to, usmějte se, odměňte ho obejmutím nebo pohlazením. I to je krok k láskyplnějšímu životu.


6. Myslete pozitivně

Když budete na svět koukat pořád jen z té horší stránky, nikdy ho neuvidíte tak hezký, jak doopravdy je. Snažte se vždy najít i tu nejmenší dobrou věc na dané situaci. Opustil vás přítel? Nebyl to ten pravý, přijde lepší! Pomlouvala vás kamarádka? Máte ve svém životě o falešného člověka míň! Na všem se dá najít to pozitivní. Jen se musíte snažit!


7. Buďte sami sebou 

Proč kopírovat někoho jiného? Buďte tou originální verzí sebe sama. Nikdo vás nedokáže napodobit tak dobře, aby byl stejný jako vy. Tak proč byste to měli dělat vy? Přijměte své vlastnosti, svůj obličej a své tělo. Naučte se milovat sami sebe. Vždyť jsme každý originál, každý je nějaký. Kdybychom byli všichni stejní, byla by to nuda, nemyslíte? I vy jste výjimeční. Tak to nezazdívejte a vyzdvihněte svou osobnost.


8. Užívejte si

Dělejte všechno, co vás baví. Sportujte, choďte na párty, zpívejte, tančete, navštěvujte kavárny, pečte dorty, cokoliv! Všechno je jen na vás. Chcete skočit bungee-jumping? Svézt se na koni? Zkusit surfovat? Naučit se lyžovat? Jen do toho! Žijete jenom jednou, neochuzujte se o zážitky, které chcete prožít!


Já už pár věcí v životě změnila. Našla jsem si přítele, lásku, vážím si rodiny i každé drobnosti od kohokoliv! Nepřetvařuju se, jsem svá i za cenu toho, že to některé lidi odrazuje. Bezdůvodně se usmívám. Stále se na něco těším. Trávím čas s těmi, které mám ráda. A dělám to, co mě baví! 

A víte co? Je mi skvěle! ☺ 

Tak se nemračte na svět. Nelitujte se! Postavte se na nohy a začněte žít tak, jak chcete! Protože život je jen jeden! ☺


Doufám, že vám článek dal aspoň něco málo, že jste se trošičku zamysleli a že se pokusíte něco ve svém životě změnit, pokud cítíte, že nejste šťastní! ☺

Blogerka Klárka

16 komentářů:

 1. Tohle příjemně zahřálo u srdce :) Osobně mám jen ty priority u třetího bodu seřazené malinko jinak. Ale na to podle mě každý nahlíží trochu jinak :)

  www.lamic.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě těší! ☺

   V průběhu života se ty priority maličko změní, chodí to tak. Tady šlo i o poukázání na chybnou výměnu přátelství za lásku... ☺

   Vymazat
  2. U některých si občas i stane, že je láska před rodinou. Někdy je to blbost dotyčné(ho), jindy nevyhnutelná věc. Ale o tom kdyžtak popíši někdy mailem, bude-li zájem :)

   Vymazat
  3. Myslím, že článek a mou myšlenku jsi pochopil... ☺

   Vymazat
 2. Krásný článek. :) http://lonelyrose-blog.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Klárko super článek. Zahřeje a ten kdo nevěděl jak života užívat, tak myslím, že tady pochytí dost velké rady do života. ♥
  a Monica's life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! ☺ Každý to musí začít vnímat ze svého pohledu. Tohle je ten můj. Jde jen o uvědomění si některých zásadních věcí! ☺ Pak už to není tak obtížné. Jen spousta lidí nevidí tu krásu v jednotlivých věcech, protože je berou jako samozřejmost! ☺

   Vymazat
 4. Skvelé tipy, podľa niečoho podobného sa riadim. Ja mám stále úsmev na tvári, som taký pozitívny typ človeka :)
  Bibiána Navrátil's blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! ☺ Tak to je super, takových lidí více, prosím! :3

   Vymazat
 5. Nejšťastnější jsem se stala po tom, co jsem si našla přítele, ve škole se začalo dařit a doma se nehádám s rodiči:)

  http://elle-cullen.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super! ☺ Hlavně si toho nezapomeň vážit! :3 Ale to se nejspíš, jak vidím, nestane... :3 Fajn přístup! ☺

   Vymazat