čtvrtek 31. března 2016

CESTA K ÚSPĚCHU

 

Ahojte!☺

Opět jsem tu s takovým „chytrým“ článkem! Tentokrát je to taková kratší úvaha o tom, proč můžou být někteří lidé úspěšní a jiní ne... Tak co je to, co je od sebe odlišuje?


Co odděluje úspěšné lidi od neúspěšných? Cílevědomost! Proč zrovna ona? Jen člověk, který ví, za čím si jde, toho může dosáhnout!    

Zamyslete se nad tím. Když nevíte, co chcete, nemáte kam jít, nemáte co udělat, co získat, koho porazit. Bez cíle se vám prostě nevynoří žádná cesta, která by vás kamkoli dovedla.

Úspěšní lidé na to museli taky přijít sami. Co vy víte, třeba jim to trvalo několik let. Museli pochopit, že když si budou dávat menší cíle, budou je plnit a budou se posouvat kupředu, zjistí, kam až se vlastně chtějí dostat. A z té cesty nescházejí. Vždycky najdou další menší stupínek, na který je možné se posunout. A hned, jak to bude možné, to udělají.   

Tímto způsobem se dokáží prodrat nahoru, vybudouvat si základy pro další postupy, získat si obdiv ostatních. Úspěch není zadarmo. Musí se dlouho pracovat, než ho získáte.

Každý z vás tohle musí pochopit. Bez toho to nepůjde. Cesta naslepo vás prostě nikdy nedovede tam, kam byste došli po té naplánované. Tohle se vám tu snažím vysvětlit. Víte, co chcete? Víte, kam jdete? Pokud ne, je to škoda. Popřemýšlejte nad tím. Zkuste si udělat mapku, která vás dovede k úspěchu!

A když už cíl máte? Nestačí o něm snít. Musí být tak velký, aby vás donutil na něm pracovat. Nikomu z těch úspěšných sportovců, podnikatelů, herců ani jiných osobností nestačilo sedět na zadku. Museli se zvednout a začít makat. Skládat písně, cvičit, psát a plánovat... Určitě to pro ně nebylo jednoduché. A pro vás to bude obdobné. K úspěchu zkrátka nevede výtah. Budete muset ten strmý kopec se spoustou překážek vyjít po svých!

Blogerka Klárka

2 komentáře:

 1. Souhlas. Cílevědomost, sebekázeň a sekat to do menších věcí. Tudy bych cestu taky viděl. Podle mě jde i o to správně zvolit, co budu dělat. A to záleží na třech krocích.

  1)Dělat, co mě baví
  2)Dělat, co je žádané
  3)Být v tom fakt dobrej :)

  Lamičův blog

  OdpovědětVymazat